Els Van Ginneken
Psychotherapeut
Zwemdoklei 5
2930 Brasschaat


Introductie
Welkom! Wil je met een open, liefdevolle en heldere blik onderzoeken waar je mee worstelt? Wil jij leven wie je ten diepste bent? Onderzoeken waar het je echt om gaat en waar nodig een nieuwe koers inslaan?
Wil je meer vrijheid, genieten en geluk in je leven? Als Zijnsgeoriënteerd therapeut (en ook arts) leer ik je graag hoe je meer in contact kan zijn met je ware aard, hoe je belemmerende patronen kan doorbreken en je leven vormgeven vanuit jouw waarden, verlangens en nieuwe inzichten. Zo wordt jouw leven vreugdevol en vervullend.
Ik vertel je hieronder graag wat meer over mijn werkwijze en mezelf.
WERKWIJZE
Als je besluit je leven te leiden vanuit wat voor jou klopt, vanuit vrijheid en openheid, dan is het soms nodig om wat langer stil te staan bij bepaalde patronen of issues die spelen in je leven. Je kan hiervoor individuele begeleiding bij mij volgen. In de sessies leer ik je om losser en vrijer te komen van je patronen en gewoonten en vanuit een nieuw perspectief te ontdekken hoe je je leven vorm wilt geven. Tevens besteden we aandacht aan de integratie van nieuwe inzichten en vaardigheden in je leven, zodat je op een voor jouw passende manier je leven vorm kan geven in relaties, werk enzovoort.
Zijnsoriëntatie (zie websitelink onderaan) biedt een modern, spiritueel pad van levenskunst om je ware aard te leren leven: stralend, liefdevol en helder. Het is enerzijds geworteld in de spirituele wijsheid en methodieken van met name het Tibetaans boeddhisme en anderzijds gebaseerd op de hedendaagse Westerse kennis over de werking van de menselijke psyche. Het is een diepgaande visie die voor mij heel erg klopt: spiritueel zonder ‘zweverig’ te zijn én gericht op integratie in je dagelijkse leven.
In de sessies maken we gebruik van verschillende werkvormen zoals begeleid zelfonderzoek, meditatie, visualisatie en lichaamswerk. Ter ondersteuning van de begeleiding is het behulpzaam als je ook zelf thuis mediteert en dit leer ik je (indien nodig) met plezier.
Via bewustzijnstraining en begeleid dieptepsychologisch onderzoek kom je zo thuis bij jezelf en
ontdek je je vrije, liefdevolle aard, je kracht en je wijsheid. Je geraakt hiermee vertrouwd, went aan deze nieuwe manier van zijn en leert hoe je dit kan belichamen in je dagelijkse leven, in je relaties, in je werk, in maatschappelijke betrokkenheid,…
Het vraagt moed en vertrouwen om allerlei onbekende en daardoor soms ook bedreigende delen van jezelf te leren kennen. Tevens vraagt het moed om nieuwe stappen in je leven te zetten die in overeenstemming zijn met wie je hebt ontdekt te zijn. Van mij mag je dan ook een warme, bekrachtigende en heldere begeleiding verwachten.
Naast de 6-jarige opleiding tot leraar Zijnsoriëntatie volgde ik allerlei kortere opleidingen zoals verlies- en rouwverwerking, begeleiding bij burnout, begeleiding bij de verwerking van seksueel misbruik, ACT, compassietraining,… Ik heb ook voor Damiaanaktie gewerkt in Bangladesh en Nigeria en was jarenlang huisarts. Natuurlijk neem ik bij de begeleiding ook alle daarbij opgedane kennis en kunde mee.
Ik begeleid mensen zowel individueel als in groepscursussen (o.a. meditatie en Gezonde Zelfliefde).
OVER MEZELF
Nu je weet hoe ik te werk ga, vertel ik je ook graag kort wat meer over mezelf en over mijn motivatie om met jou Zijnsgeoriënteerd te werken.
Ik ben getrouwd en moeder van twee prachtige dochters.
Mensen, natuur en spiritualiteit hebben mij altijd geboeid en mijn leven verrijkt. Ik werd huisarts vanuit het
verlangen om te helen en volgde sinds mijn jeugd allerlei workshops en opleidingen.
Als huisarts zag ik veel lijden en ik ontdekte dat waar we vaak het meeste aan lijden ons verlies aan vertrouwen in onszelf, in onze basale goedheid, wijsheid en kracht is, dat we vinden dat we slecht zijn of op zijn minst tekortschieten. Omdat we vaak geen voeling meer hebben met onze ware aard, leven we die ook niet ten volle en voelen ons onrustig, ongelukkig of onvervuld.
In 2006 ontdekte ik Zijnsoriëntatie en is deze prachtige visie mijn grootste inspiratiebron in mijn leven en werk. We leven vaak onbewust vanuit oude, onvrije patronen en gewoonten die ons niet echt gelukkig maken en gaan buiten onszelf op zoek naar meer liefde, kracht, vervulling en geluk. We gaan weg bij onszelf en juist dit creëert nog meer ongeluk en pijn. Door Zijnsoriëntatie leerde ik thuis te blijven bij mezelf en alles van mezelf te verwelkomen (ook de minder leuke kanten). Ik leerde te rusten in Zijn waardoor ik ervaarde dat er in mij en in ieder van ons een onverwoestbare, pure, liefdevolle en heldere dimensie is. Daar te rusten en van hieruit mijn leven vormgeven in al mijn relaties, heeft me een gelukkiger en rijker mens gemaakt.
Omdat ik keer op keer ervaarde hoe weldadig het is om te rusten in Zijn, om thuis te komen bij jezelf en dit vervolgens vorm te geven in je leven, volgde ik de opleiding tot leraar Zijnsoriëntatie. Begin 2023 besloot ik mijn praktijk als huisarts af te bouwen en koos helemaal voor Zijnsoriëntatie omdat ik zo jou en anderen op een ruime en diepgaandere wijze kan begeleiden naar meer heling, geluk en vervulling in
je leven. Door bewustzijnstraining en begeleid zelfonderzoek ga je immers ervaren dat je al compleet bent precies zoals je bent en kom je thuis in je vrije, liefdevolle aard, in je kracht en je wijsheid. Vertrouwend op je ware aard kan je vervolgens ontdekken hoe je je leven vorm wil geven en wat dit van je vraagt. Zo word je je stralende zelf! Dat gun ik ook jou van harte!
PRAKTISCH
Voel je je aangesproken, contacteer me dan zodat we een eerste verkennend gesprek kunnen plannen. Je kan dan je hulpvraag toelichten en voelen of je een klik met me hebt. Ik zal mijn werkwijze verder verduidelijken en nagaan of ik je ook daadwerkelijk kan helpen met je vraag. Als we verder op pad gaan, dan bepalen we samen de doelstellingen en na een zestal sessies bespreken we hoe je vindt dat het vordert zodat we steeds op dezelfde lijn blijven werken.
Het is niet mijn intentie om je te begeleiden als huisarts en bijvoorbeeld medicatie voor te schrijven
of arbeidsonbekwaamheid. Wel overleg ik graag, indien gewenst, met je arts of andere hulpverleners.
Mijn praktijk is in Brasschaat. De praktijk is bereikbaar met het openbaar vervoer: vanaf halte ‘Boskapellei-Brasschaat’ (lijn 650 en 730) is het 15 minuten wandelen en vanaf treinstation ‘Sint-Mariaburg’ is het 25 minuten wandelen. Je auto parkeer je bij voorkeur op de gratis parking op 5 minuten wandelafstand, maar indien je minder mobiel bent, kan je voor de praktijk parkeren.
Je kan bij me terecht tijdens weekdagen (maandag t.e.m.) vrijdag. Cursussen vinden ook plaats op zaterdagen.
Een individuele sessie duurt 75 minuten en kost je 80 euro (een intakegesprek 65 euro). Ik vind het belangrijk om niet enkel een luisterend oor te zijn, maar wil ook tijd nemen om afstemmend op jou na te denken over wat er op een diepere laag speelt en wat jij nodig hebt op dit moment in je leven.
Heb je nog vragen of wil je graag een afspraak maken? Neem dan zeker contact met me op via het contactformulier, mail of telefoon. Ik bezorg je binnen de 2 werkdagen een antwoord op je
bericht.
Ik hoop je te mogen verwelkomen in mijn praktijk.
Tot snel!
Els
Therapievormen
Ondersteuning bij
Praktische informatie
Leeftijdsgroep
Volwassenen Jong volwassenenBereikbaarheid
Bereikbaar met openbaar vervoer Met parkingPlaats
In de therapiepraktijkConsulttype
Individuele therapieTalen
Nederlands EngelsRIZIV-nummer arts
Werkmomenten
Maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag
Wachtlijst
Nee
Prijs voor een consult
intake: 65 eurosessie: 80 euro
Duur van de sessie
1 uur met de mogelijkheid van uitloop van een kwartier
Opleiding
Ik ben leraar Zijnsoriëntatie (6-jarige opleiding aan de School voor Zijnsoriëntatie te Utrecht) en arts (huisartsgeneeskunde UA) en heb ook bijkomende kortere opleidingen gevolgd zoals begeleiding bij seksueel misbruik, rouw- en verliesverwerking, ACT, verbindende communicatie, voice dialogue,...
Terugbetaling
Geen
Leeftijd
51 jaar
Beroepsvereniging
BLZ - Beroepsvereniging Leraren Zijnsoriëntatie
Orde der Artsen
Neem contact op met Els
Zwemdoklei 5
2930 Brasschaat
Antwerpen
Toon telefoonnummerhttps://elsvanginneken.zijnsorientatie.be/
Routebeschrijving